Про чай

Про чай

Чайна рослина є унікальною, вона дуже складний біохімічний склад листа. Чай містить понад 500 різних речовин, з яких лише близько 300 класифіковано за хімічною номенклатурою, інші перебувають у складних комплексах з іншими речовинами (глікозидними) та класифікації важко піддаються.

Основна коштовність цієї рослини в тому, що біохімічне розмаїття листа дозволяє впливати на організм комплексно. А ефективність його терапевтичних властивостей продовжує молодість, зміцнює імунну систему і зберігає ясність розуму.

Корисні властивості чаю:

  • Благотворно впливає на органи травлення, завдяки вмісту певних бактерій (у разі Пуерів) здатний справлятися з гастритом і навіть виразкою шлунка, нормалізує флору кишечника.
  • Прискорює обмін речовин завдяки вмісту нікотинової кислоти та сприяє більш якісному засвоєнню жирів.
  • Містить велику кількість дубильних речовин і виводить токсини і отрути, що накопичилися, очищаючи, таким чином, печінку і кровоносну тканину в цілому.
  • Має противірусну та антисептичну дію.
  • Є сильним потогінним засобом через високий вміст діуретиків.
  • Завдяки різним глікозидним комплексам зменшує вміст холестерину в крові, збільшує пропускну здатність стінок кровоносних судин, роблячи їх більш еластичними та бореться з атеросклеротичними захворюваннями.
  • Містить велику кількість складних вуглеводів та білкових молекул – відповідно дуже поживний, насичений вітамінами та нейромедіаторами, благотворно впливає на центральну нервову систему.

Так як більшість сполук чайного листа слабо розчиняються у воді, найбільш ефективний спосіб їх отримання – зробити середовище настою більш лужним, тобто додати сіль або жирне молоко. Таким чином Ви приготуєте дуже калорійний напій, багатий на вітаміни і білком. За смаком, у теплий настій, можна додати чайну хризантему, троянду та мед.

Не менш важливо знати, що існують і певні застереження щодо вживання чаю:


– Не зловживайте чаєм на голодний шлунок, оскільки він сприяє виробленню шлункового соку.
– Не запивайте чаєм їжу, вона погано засвоюватиметься, тобто всмоктуватиметься у стінках тонкого кишечника.
– Не варто захоплюватися чаєм, якщо є вроджені захворювання серця та нирок.
– Не пийте багато чаю на ніч – можливо Ви засинатимете довше ніж зазвичай, оскільки він стимулює центральну нервову систему.
– Не рекомендується вживати занадто міцний настій – можливий стан перезбудження.

Маловідомі факти про зелений чай

Зелений чай – диво-напій, уже понад 4000 років відомий своїми лікувальними властивостями.

Регулярний прийом зеленого чаю сприяє покращенню складу крові, стимулює кровотворну функцію кісткового мозку, збільшує кількість еритроцитів.

Дослідження показали, що зелений чай здатний адсорбувати та виводити з організму радіоактивний стронцій.

Здатність зеленого чаю виводити радіоактивні речовини з організму посилюється, якщо його пити з плодами чорноплідної горобини, шипшиною та медом.

Зелений чай активізує діяльність печінки та селезінки, очищає їх від шкідливих речовин.

Тривале вживання чаю незалежно від сорту зміцнює кістки. Експериментально встановлено, що зміцнення кісток необхідно випивати загалом 2 склянки міцно завареного чаю (1 год. ложка на склянку окропу) щодня протягом кількох років.

Люди, які регулярно вживають чай, відрізняються міцними нервами і витримкою. Вони зазвичай спокійніше реагують на життєві негаразди, легше переносять стресові ситуації.

Є ще одне нестандартне застосування зеленого чаю. Китайці висушують використану заварку та набивають нею подушку. Слабкий аромат чаю, що виходить із подушок, допомагає добре висипатися.

Якщо міцно заварений чай бадьорить, дуже міцний присипляє. У деяких старовинних медичних книгах чай згадується як снодійний засіб. Англійці п’ють чай не дуже міцний, з молоком, і це допомагає їм швидше засинати та міцніше спати.

У літню спеку зелений чай здатний вгамувати спрагу і охолодити розпалене тіло, він — чудовий терморегулятор, про це давно відомо мешканцям спекотних країн. Гарячий чай знижує температуру тіла на 1-2 °С.

Зелений чай Молочний улун

Батьківщиною Молочного Улуна є гірський Тайвань. Тут дуже розвинене вирощування чаю та виробництво ароматизованих улунів.

Сприятливий місцевий клімат та розвиток технологій виробництва дозволяють успішно вирощувати тут багато сортів, у тому числі і Молочний Улун. Велику роль зіграла і японська культура чаю, оскільки Тайвань тривалий час під впливом Японії.

Молочний Улун є одним із видів ароматизованих улунів Тайваню. Слід знати, що Молочний Улун має низку властивостей, за які його дуже цінують справжні цінителі чаю.

При заварюванні Зеленого чаю Молочний Улун ви отримаєте настій, що має світло-лимонний колір.

Китайський Молочний Улун має насичений аромат вершків і ніжний карамельний смак. Цей аромат настільки виражений, через що можна подумати, що в настій чаю справді додали молоко чи вершки.

Справжні шанувальники чаю дуже цінують його за цю властивість. Смак Молочного Улуна дуже виразний, ніжний, м’який і його можна вживати навіть без цукру.

Але звідки ж виникають ці молочні нотки та неповторний смак карамелі? Про це створено багато легенд та вигадок.

Кажуть, що в період дозрівання чайний кущ поливають молоком і, напевно, тому Зелений Молочний Улун має такий чудовий аромат та ніжний смак. Але це зовсім так.

Молочний Улун є одним з видів ароматизованих Улунів і цей улюблений аромат є результатом ароматизації при виробництві продукту.

Для ароматизації високоякісного чаю використовують лише натуральні ароматичні речовини. Тому такий чай дуже цінується і коштує недешево.

Молочний чай Улун та його корисні властивості.

Вікові традиції вирощування чаю Молочний Улун та особливі технології його переробки зробили цей чай дуже корисним.

  • Жінки, молоді і не дуже, використовують Молочний Улун для схуднення, оскільки він сприяє спалюванню жирів і дозволяє розлучитися із зайвими кілограмами. Але для кращого ефекту потрібно обмежити вживання жирної їжі, солодощів та займатися фізичними вправами.
  • Дуже корисною властивістю Молочного Улуна є його здатність виводити шлаки та токсичні речовини з організму.
  • Лікарі рекомендують вживати його при сечокам’яній хворобі, при деяких захворюваннях серцево-судинної системи.
  • Зелений чай покращить ваш стан після вживання жирної їжі, а також при переїданні.
  • Чашка чаю містить велику кількість різних хімічних елементів, які необхідні нашому організму.

Так у його складі у великій кількості є:

  • Вітамін К, що відповідає за згортання крові.
  • Йод, що нормалізує роботу ендокринної системи.
  • Калій, що допомагає роботі нашої серцево-судинної системи.
  • Фтор, під впливом якого зміцнюється зубна емаль.
  • Вітаміни РР, С, мідь, кремній, фосфор, органічні кислоти.

Вживаючи Молочний Улун, ми підвищуємо настрій, активізуємо діяльність головного мозку, покращуємо пам’ять і увагу.

Молочний чай Улун.

Щоб оцінити аромат і відчути смак чаю Молочний Улун, потрібно навчитися правильно готувати його:

1. Кращим посудом для його приготування є глиняний чайник, товсті стінки якого довго зберігають тепло.

2. Водопровідну воду для приготування чаю бажано не використовувати. Для цього краще користуватися очищеною водою або водою з джерела.

У чайник, оброблений попередньо окропом, кладемо 10 г чаю. Чай заливається кип’яченою водою, температура якої становить 85-90 градусів. Це необхідно для збереження аромату та смаку.

Потім необхідно відразу злити цю воду із заварювального чайника, а потім знову залити гарячою водою.

Через 3-4 хвилини можна розлити отриманий настій у чашки та насолодитися ароматом та смаком насиченої першої заварки.

Заварювати молочний улун можна кілька разів. Смакові якості кожної заварки відрізняються від попередньої.

Після закінчення чаювання необхідно вимити заварювальний чайник чистою водою, не використовуючи будь-які засоби для чищення. Висушивши чайник можна прибрати його до наступного використання

Слід пам’ятати, що у разі застосування Молочного чаю Улун існують протипоказання.

  • У зеленому чаї Молочний Улун міститься велика кількість алкалоїду – теїну. У зв’язку з цим лікарі не рекомендують пити його матерям, що годують, і вагітним жінкам, а також при деяких захворюваннях серцево-судинної системи.
  • Якщо ви страждаєте на безсоння, не пийте чай перед сном, тому що підвищений вміст кофеїну призводить серцево-судинну та нервову системи в стан сильного збудження.
  • Відмовтеся від зеленого чаю при загостренні виразкової хвороби та гастриту.
  • Якщо у вас підвищена температура, зелений чай пити не рекомендується, оскільки теофілін, що міститься в чаї, сприяє підвищенню температури тіла і при цьому нейтралізує дію лікарських засобів, що знижують температуру. А ще чай має сечогінну дію, тобто. виводить рідину з організму, а це неприпустимо за високої температури.

Чинники, які слід уникати при вживанні чаю.

  • Молочний чай Улун на порожній шлунок: можлива поява шлункових спазмів і блювання.
  • Вживання дуже гарячого чаю може призвести до опіку слизової оболонки стравоходу, шлунка.
  • Міцний чай може спричинити підвищене збудження, безсоння, головний біль.
  • Вживати чай тільки у свіжозвареному вигляді, не допускається залишати і пити його наступного дня.
  • Використовувати вчорашній чай можна для зовнішнього застосування.
  • Заборонено запивати лікарські препарати Молочним чаєм Улун, тому що танін , що міститься в ньому, заважає засвоєнню лікарських препаратів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top