кава

Про каву

Аромат і смак меленої кави починає погіршуватися відразу після відкриття вакуумного пакування або відразу після помелу. Тому краще молоти каву перед приготуванням. Ступінь помелу кави залежить від того, яким способом ви будете її готувати:

ГРУБИЙ (АБО ВЕЛИКИЙ) ПОМОЛ – мелют 10 секунд (час вказано для звичайної електрокавомолки без «наворотів»). Частинки кави можуть бути розміром до 0,8 мм. Така кава підходить для приготування в поршневій кавоварці або для варіння в кавнику, джезві. Наполягати його потрібно 6-8 хвилин.

СЕРЕДНИЙ ПОМИЛ – час помелу – 13 сек. Час екстракції (наполягання) – 4-6 хв. Універсальний, підходить для багатьох способів заварювання, у тому числі для автоматичних кофемашин та гейзерних кавоварок та ін.

ТОНКИЙ ПОМІЛ – час помелу – 15-20 сек., настоювання – 1-4 хв. Використовується в кавоварках із фільтрами. Як не дивно, тонкий помел зберігається найдовше: дрібні частинки лежать щільніше, погіршуючи контакт із повітрям.

ТОНКИЙ ЕСПРЕССО ПОМОЛ – таку каву застосовують у кавоварках-еспресо (крізь каву пропускають струмінь пари).

СВЕРХТОНСЬКИЙ ПОМИЛ – такий порошок схожий на муку. З нього варять турецьку каву в турці.


Ідеальним варіантом для будинку буде карликовий різновид кавового дерева Арабіка -Нана (Nana), який є невеликим компактним чагарником трохи більше 1 метра у висоту. 

Домашня рослина кави має довгасто-загострене листя насичено-зеленого кольору, яке може досягати в довжину 15 см. Якщо суворо дотримуватися всіх умов утримання, то на 3-му році “життя” рослина буде цвісти (квітка білого кольору з надзвичайно приємним ароматом), а потім на ньому з’явиться невеликий урожай кавових бобів.

У домашніх умовах кавове дерево не вимагає ніякого додаткового обрізання для формування куща, оскільки саме по собі добре розгалужується.

Догляд за деревцем арабіки

Для того щоб кавове арабіка відчувало себе комфортно, його рекомендується розміщувати в добре освітленому місці, але при цьому уникати прямих сонячних променів.  

У зв’язку з тим, що домашня рослина кави теплолюбна, температура повітря в приміщенні з деревцем не повинна опускатися нижче плюс 19 градусів. При цьому кімнатна рослина кави догляд потребує проведення регулярного обприскування водою, так як погано переносить сухе повітря. Також рослині необхідний рясний полив, який повинен збільшуватися в міру підвищення температури в приміщенні.

Рослина утворює невеликий красивий кущ, який неважко утримувати в домашніх умовах, оскільки йому необхідна півтінь. Кавове дерево потребує гарної вентиляції, проте воно не повинно знаходитися на протягу. Втратили колір або засохле листя зрізайте ножицями біля самого основи черешка.

Як зберігати каву?

Як зберігати каву?

Купити хорошу каву і втратити половину її аромату та смакових якостей через неправильне зберігання не захоче ніхто.

Три простих правила дозволять зберегти насичений смак та аромат до останньої чашки!

Скільки?

Навіть при правильному зберіганні час не йде на користь кавовим зернам (особливо меленим): минуло днів 20 після покупки, а відкрита упаковка вже не наповнює кухню ароматом, що бадьорить?

Найкраща у світі кава виробляється в Італії

До тих пір, поки в Італії не вирощуватимуть каву на заводах або в теплицях або кустарним способом, свіжої кави там не додасться, т.к. кава взагалі не росте в Італії. Популярність Італії як постачальника гарної кави в основному заслуга обжарювачів та виробників кавових сумішей для кави еспресо. Немає сумніву, що для середнього італійця кава – це предмет першої необхідності, проте справжніх знавців кави не так багато. В Італії склався певний стандарт кави і поки він знаходиться на рівні, кава буде доступною і дешевою! Більшість зеленої кави, що надходить на італійський ринок «вище середньої», але ніяк не якості «specialty», а італійська кава , що експортується, розроблена так, щоб зварити еспресо рівня «вище середньої»

2. Зерна Робусти необхідні в еспресо сумішах, щоб надати crema і екстракту правильну консистенцію, тому Італійці їх і використовують.

Робуста використовується в основному для розчинної кави, в італійських сумішах вона стала присутня з однієї простої причини – дешеві зерна Робусти. Crema і сам екстракт виявився бажаним побічним ефектом через те, що робуста м’якше зерно ніж Арабіка, якщо ви звичайно допускаєте еластичний аромат. У досить бідній південній частині Італії люди виросли на сумішах з Робустою і звикли до цього смаку, хоча на півночі країни вже з’явилися обсмажувачі, які використовують 100% Арабіку. Більшість Робусти у всьому світі досі використовується з однієї старої причини – дешевизна.

3. Як ми дізналися про каву: коли Халді, арабський пастух, виявив, що його вівці поводяться жвавішими після вживання плодів кавового дерева.

Каву активно культивували в Ємені (Аравія) принаймні з 1000 року нашої ери. Підтверджено, що кава до нас прийшла з Ефіопії, про що свідчать археологічні розкопки, що підтримують теорію про культивацію та вживання (у формі плодів, смажених зерен тощо) кави тисячоліття тому. Смажені кавові зерна , використані для приготування напою, були винайдені в тому ж Ємені і датуються 1200 роком нашої ери.

4. Наскільки свіжа кава, можна сказати, подивившись на неї

Масляниста, глянсова на вигляд кава імовірно є свіжішою ніж вид похмурої, сухої кави. Правду кажучи, як виглядає кава визначається настільки багатьма факторами, включаючи: рівень обсмажування, вмісту олії, умов зберігання та транспортування тощо. Тільки смакові якості та аромат можуть дати правдивий висновок.

5. Існує єдиний ступінь обсмажування, при якому досягається максимально правильний смак еспресо

. По-перше, цей міф пропагував у США Альфред Піт, а згодом Starbucks перейняв це гасло для промоції найтемнішої обсмажування серед світових мереж. Чи не єдиним способом довести протилежне, це взяти дуже високої якості зерна (Kenya AA або Costa Rica Tarrazu) та обсмажити з різним ступенем, і повірте мені, кожна з них матиме свій неповторний смак, аромат, баланс…

6. French Roast, Italian Roast, Vienna Roast, Espresso Roast назви визначають якість обсмажування

Крім того, що ви можете знайти найширший вибір ступеня обсмажування у Франції, Італії, Австрії, Еспресо Роаст може бути чим завгодно. Єдиним стандартом у кавовій індустрії визначальний ступінь обсмажування є система Agtron, яка спирається на порівняльні характеристики смаженої кави до стандартних «тарілок». Коли люди просять “Французького”, “Італійського” або “Еспресо” вони мають на увазі “Темний”, іноді “Темний і Маслянистий”.

7. В упаковці можна зберігати каву скільки завгодно

Було б не погано, чи не так? Позначення типу: “Вживати до …” є насправді міфічними. Кава виділяє смакоароматичні речовини постійно, в упаковці цей процес дещо повільніший, ніж на повітрі. Тому каву треба вживати у дуже короткий термін після обсмажування.

8. Існує один розмір меленої кави для різних способів приготування

У супермакетах можна зустріти пачки з меленою кавою разом зі словами: «Придатно для…» та різними картинками, портафільтрами, кавою машин і т.д. Правду кажучи, для кожного процесу існує комбінація методів приготування, помелу, температури води та кави, які працюючи разом повинні дати очікуваний результат. Визначення «ступінь помелу» розшифровується скільки часу потрібно, щоб вода пройшла через каву при правильній температурі, чим менше часу тим менше помел.

9. Потрібно багато грошей, щоб стати знавцем кави

На мою думку, щоб почати потрібно близько 30 доларів – френч-прес і 250 р. відмінної кави.

10. Неможливо досягти такого ж результату будинку, як це роблять профі в кав’ярнях

. Навіть потрібно, все що можуть робити бариста профі, можна робити вдома. Це залежить тільки від ваших фінансових можливостей та ентузіазму. У комбінації зі знаннями, вміннями, практикою ви можете досягти навіть більшого результату. Принаймні латте-арт робиться в домашніх умовах спокійно.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top