Зелений чай здатний запобігти процесам гниття в кишечнику, має протимікробну дію. Ця його особливість широко використовується при профілактиці та лікуванні різних дисфункцій кишечника. Також вважається, що має зелений чай сечогінний ефект.
Сечогінні чаї допомагають не тільки при проблемах із сечовивідною системою. Виводячи з організму зайву воду, вони допомагають позбутися набряклості. Набряк, викликаний скупченням рідини в тканинах, не тільки завдає неприємностей, але і може призвести до інших, набагато серйозніших захворювань.
Поліпшення роботи сечовивідних шляхів
Багато жінок страждають на захворювання сечового міхура, які дуже болісні і можуть значно знизити якість життя. Препарати, призначені лікарем, не завжди діють швидко та ефективно. Тоді варто скористатися допомогою сечогінних трав, які відразу значно покращать роботу сечовивідних шляхів. Їхній антибактеріальний ефект допоможе боротися з неприємними інфекціями.
Безпека застосування
Застосування сечогінних трав забезпечує як надійність дії, а й безпека їх застосування. М’якість лікарських трав робить їх придатними для вагітних жінок та дітей.
Ефективність сечогінних препаратів проти надмірної ваги
Сечогінний чай може бути надзвичайно корисним при зниженні ваги. Як це можливо?
Трави покращують обмін речовин та запобігають накопиченню калорій в організмі. Завдяки підвищеному виведенню води з організму напій позбавляє токсинів, які можуть негативно позначитися на процесі схуднення.
Протипоказання та шкода
Тривале використання та зловживання сечогінною може мати руйнівні та незворотні побічні ефекти. В окремих випадках можуть виникати:
· Алергічні реакції
· нудота
· Блювота
· діарея
У поодиноких випадках у особливо чутливих людей можуть виникнути проблеми зі шлунком через надмірне утворення шлункового соку.
Протипоказання
Сечогінний чай не можна використовувати:
· якщо у вас підвищена чутливість (алергія) до одного з інгредієнтів, особливо якщо відомо, що ви гіперчутливі до пилку берези, губоцвітим, таким як лимонна меліса, або сімействам маргариток, таким як кульбаба;
· у разі затримки води (набряку) через обмежену діяльність серця та нирок, а також у разі захворювань серця або нирок, при яких рекомендується зниження споживання рідини;
· При виразках шлунка та кишечника;
· При кишковій непрохідності;
· При запаленнях та порушеннях в області жовчовідтоку.
Особлива обережність потрібна при використанні сечогінного чаю:
· Якщо у вас хронічне захворювання нирок, лихоманка, затримка сечі, коліки чи кров у сечі. У цьому випадку вам слід звернутися до лікаря.
· При використанні сечогінного чаю з іншими ліками. Перед застосуванням потрібна консультація спеціаліста.
· При вагітності та періоді грудного вигодовування. Сечогінний чай заборонено використовувати під час вагітності та годування груддю без консультації спеціаліста.
· Діти та підлітки до 18 років. Дітям сечогінний чай дозволяється тільки після призначення лікар.
Як ще можна налагодити водний баланс в організмі
Виявляється, не тільки трави можуть мати сечогінну дію, але й деякі фрукти та овочі можна використовувати з цією метою.
Наприклад:
· Кавун, журавлина, груші та полуниця здатні значно прискорити роботу сечовидільної системи.
· Баклажани, помідори, огірки та морква мають сечогінну дію і збагачують раціон необхідними речовинами та мінералами.
Висновок
Сечогінний чай має багато переваг для організму, якщо використовувати його з розумом. Це смачний спосіб покращити метаболізм. Завдяки цьому напою можна відмовитися від використання діуретиків, які приймаються без рекомендації лікаря.
Часто задавані питання
Зелений чай сечогінний чи ні?
Чи є зелений чай сечогінним? Звісно так! Зелений чай має м’яку сечогінну дію завдяки вмісту катехінів, діуретину та теофіліну. Катехіни допомагають видаляти вільні радикали з організму. Діуретин і теофілін у зеленому сечогінному чаї є м’якими діуретиками, що не перевантажують нирки.
Іван-чай сечогінний чи ні?
Іван-чай має легку сечогінну дію. При помірному вживанні напою немає ризику зневоднення. Чай не навантажує нирки, а лише активізує їхню природну роботу. Мінерали, що містяться в чаї, регулюють водно-сольовий баланс в організмі і сприяють виведенню зайвої рідини.
Чай каркаде сечогінний чи ні?
Чай каркаде можна використовувати як сечогінний засіб, він здатний знімати набряки, викликані затримкою рідини, не впливаючи на рівень калію в крові, що важливо при захворюваннях серцево-судинної системи.
Чай із молоком сечогінне чи ні?
Чай з молоком має сечогінну дію, тому його варто пити при набряку. Він також є профілактикою виникнення каменів у нирках.
Чорний чай сечогінний чи ні?
Чорний чай, як і інші, є сечогінним засобом. Він стимулює секрецію сечі, очищає організм від токсинів та уповільнює процес старіння.
Зелений чай сечогінний чи ні у пакетиках?
Як чорний, так і зелений чай у пакетиках має сечогінну дію.
Як краще використовувати натуральні діуретики?
Діуретики можна приймати у різних формах. Чай із сечогінним ефектом на сьогоднішній день є найпопулярнішим. Це спеціально приготовлена суміш трав, з якої виходить ароматний та м’який настій. Як правило, сечогінний чай продається в аптеці.
Чи безпечний чай сечогінний для вагітних?
Вагітні жінки дуже часто страждають на захворювання сечовивідних шляхів. Вони запитують, чи можуть тоді використовувати сечогінні трави. Переважна більшість рослинних препаратів є безпечною для вагітних. Для них особливо рекомендується листя кропиви, що має виключно м’який смак. Маленькі діти також можуть без проблем приймати більшість сечогінних трав.
Не забувайте, що перед вживанням сечогінного чаю потрібно проконсультуватися з фахівцем!