ромашковый чай

Ромашковий чай

Чи корисний ромашковий чай, який продається у магазинах? Чи краще купити ромашковий збір у аптеці? Якщо в аптеці, то яку ромашку взяти – у вигляді лікарського засобу чи БАДу? Чим різняться всі ці товари? Щоб відповісти на ці та інші питання, Роскацтво досліджували біологічно активні добавки, лікарські засоби та чаї з ромашки.

Дослідження проведено з ініціативи Асоціації заслужених лікарів Миру з метою виявлення фальсифікату, визначення різниці між аптечною ромашкою та різноманітними напоями на її основі, що реалізуються у тому числі в продуктових мережах.

У процесі дослідження експерти визначали:

• Чи справді у складі ромашка чи це фальсифікат, суміш різних трав.

• Скільки у продукті міститься речовин із позитивним впливом на організм: ефірних олій, флавоноїдів, екстрактивних речовин.

• Чи є у товарах сторонні домішки, шкідливі речовини (пестициди, канцерогени), а також небезпечні мікроорганізми.

Як показали результати дослідження, безпечними виявилися лише товари 20 торгових марок з 25. У п’яти – чотирьох БАДів та одного чаю – виявлено невідповідність ТР ТС 021/2011 «Про безпеку харчової продукції» за вмістом плісняв (згідно з регламентом, допустимо не більше 103 КУО/ г). У двох БАДів зафіксовано перевищення загальної кількості аеробних мікроорганізмів, що також порушує розпорядження технічного регламенту.

Квіти ромашки (без листя та стебел) опинилися у складі лише десяти досліджених товарів. Фальсифікації (заміни ромашки іншою рослинною сировиною) не зафіксовано.

Товари чотирьох із 25 торгових марок відповідають як обов’язковим вимогам законодавства, так і випереджаючим вимогам Роскацтва. Це лікарські засоби торгових марок «ФармаКолір» та «СТ.-Медіфарм», чаї «Просто Азбука» та Milford. Рішення про присвоєння даним товарам російського Знаку якості буде ухвалено після проведення оцінки виробництва та рівня його локалізації.

Користь та шкода ромашкового чаю

Суперечки про користь ромашкового чаю, протипоказання і про те, для чого його п’ють, ведуться вже не одне десятиліття. Одні свято вірять у те, що цей напій здатний перемогти будь-яку недугу, у найкоротші терміни виправити здоров’я. Інші не поділяють настільки райдужних ілюзій, ставлячись до продукту досить скептично. Хто ж має рацію? І чи варто взагалі лікуватись за допомогою аптечних зборів? Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете нижче.

Про склад чай з ромашки

Ромашкові суцвіття активно використовуються у народній медицині для усунення цілого ряду хвороб. Зрозуміти, в чому полягає їхній лікувальний ефект, ви зможете, докладно ознайомившись з особливостями складу.

Так, у ромашці містяться:

Апігеніни – речовини, покликані пригнічувати алергічні реакції та всілякі запальні процеси. Вони борються з вільними радикалами, здатні запобігати утворенню деяких різновидів ракових клітин.

Хризини – компоненти, що надають потужну седативну дію. Знижують страх, занепокоєння та паніку, вони використовуються для лікування істеричних станів, затяжних депресій. Особливо корисними вони виявляються для людей, які страждають від нічних кошмарів.

Кумарини – протизапальні засоби. Саме вони забезпечують характерний і відомий ромашковий запах. Що примітно: ця речовина може застосовуватися для усунення набряків, що з’явилися післяопераційний період.

Аскорбінові кислоти – найважливіший інгредієнт, необхідний нормального функціонування організму. Саме він налагоджує роботу кісткових та сполучних тканин, регулює рівень холестерину в крові, перетворюючи його на жовч. Крім того, може виступати як потужний антиоксидант.

Дубильні речовини – насправді, натуральні проносні. Саме вони забезпечують гіркий смак, стимулюють роботу ШКТ, нормалізуючи внутрішню кишкову мікрофлору.

Пектини – санітари людського організму, як називають їхні лікарі. Ефективно очищаючі внутрішні системи від шкідливих сполук, де вони порушують природну мікрофлору.

Каротини – компоненти, що стимулюють обмін речовин. Уповільнюючі процеси старіння, вони мають продовжувати молодість і зберігати красу.

Ефірні олії – мають протизапальну, антибактеріальну та знеболювальну дію. У деяких випадках може прискорювати регенерацію.

Крім того, до складу рослини входять життєво важливі вітаміни та мікроелементи (залізо, кальцій, цинк тощо).

У чому полягає користь для чоловіків та жінок

Дивно, але навіть патології чоловічої сечостатевої системи можна вилікувати за допомогою аптечної ромашки. Далі до вашої уваги пропонується конкретний перелік недуг, на які здатна впливати рослина.

Чим корисний напій для жінок:

знімає болючі спазми під час ПМС;

допомагає боротися з депресіями, спричиненими гормональними збоями.

Як впливає на чоловіків:

виступає як ефективна профілактика простатиту;

запобігає розвитку шлунково-кишкових патологій.

Крім того, чай благотворно впливає на стан шкіри, бореться з висипаннями та тьмяним кольором обличчя.

За рахунок унікального хімічного складу напій здатний надавати:

потужна антибактеріальна дія, борючись із патогенним середовищем, усуваючи внутрішні запалення;

жовчогінний та сечогінний ефект, усуваючи набряки;

седативну заспокійливу дію, запобігаючи істеричним станам, ліквідуючи відчуття тривожності та занепокоєння.

Крім того, продукт має спазмолітичні та болезаспокійливі здібності, що пояснює необхідність його застосування в період ПМС, підвищення температури, розпалу застуди і т.д.

Від чого допомагає і чим корисний чай із аптечної ромашки

Вище ми докладно розглянули цілющі властивості та складові особливості чайного зілля. Далі пропонуємо ознайомитись з конкретними показаннями до застосування.

При застуді

Високий вміст вітаміну С робить рослину особливо ефективною в лікуванні сезонних грипів та інфекцій. Яскраво виражена антибактеріальна дія дозволяє впоратися з характерними симптомами простудних захворювань.

Регулярне питво зілля допомагає:

зменшити біль у горлі;

знизити температуру;

покращити загальний емоційний стан та самопочуття.

Що примітно: засіб може використовувати не тільки для лікування, але й для профілактики, оскільки має потужний імуномодулюючий ефект.

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту

Чим корисний ромашковий чай для шлунково-кишкового тракту:

усуває здуття та газоутворення;

нормалізує внутрішню роботу;

виводить шлаки та токсини;

ліквідує розлад кишечника за рахунок терпкого впливу.

Крім того, питво здатне боротися зі спазмами та больовими відчуттями завдяки потужній спазмолітичній дії. 

Як знеболювальний

Ромашка – природний спазмолітик. Буквально один кухоль відвару здатний усунути несильний головний біль, викликаний різким перепадом тиску, специфічними погодними умовами. У деяких випадках з її допомогою вдається мінімізувати навіть прояви мігрені.

Для шкіри обличчя та тіла

Дивно, але аптечний сухоцвіт може використовувати навіть у косметологічних цілях! Відповідно до серії проведених досліджень, ромашкові настої виявляються ефективними в:

підвищенні пружності та еластичності шкіри;

усунення неглибоких зморшок;

боротьбі з тьмяним кольором обличчя;

ліквідації висипів та запалень.

Протираючи Т-зону настоянкою на основі пелюсток, ви зможете нормалізувати секрецію сальних залоз, позбутися жирного блиску.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top