растворимый кофе вред

Розчинна кава шкода чи користь?

Мільйони людей починають свій день з чашки кави. Часу на те, щоб зварити напій, зазвичай не вистачає. Тому розчинна кава така популярна. Лайф з’ясував, чи є шкода від розчинної кави для здоров’я людини?

З чого роблять розчинну каву?

Масове виробництво миттєвої кави було запущено 1938 року компанією Nestle. І протягом 80 років точаться суперечки про користь і шкоду розчинної кави. Сировиною служать кавові зерна, які втратили товарний вигляд. До них додаються сухе молоко, ароматизатори, цукор.

Сьогодні є три види цього напою. Порошкоподібний – найдешевший. Дрібно перемелені кавові зерна поміщаються у вакуум, де через них проходять краплі рідини. Частинки зерен миттєво висушуються і перетворюються на порошок.

Гранульована розчинна кава трохи дорожча за порошкову, хоча саме з порошку гранули і утворюються: її повторно зволожують пором, крупинки злипаються в гранули.

І ще один вид – сублімована розчинна кава. Кавові зерна перемелюються в пил і заморожуються разом із водою. Потім спеціальний апарат витягує їх рідина, утворюючи сухі плитки кави. Їх повторно розмелюють, перетворюючи на крупинки більшого розміру, порівняно з порошком. До сублімованої кави не додаються ароматизатори, тому що технологія приготування дозволяє зберегти справжній смак та аромат.

Для організму не існує різниці у видах розчинної кави: сублімована позначається на здоров’я так само, як порошкова або гранульована.

Чи корисна розчинна кава для організму?

Користь для організму у розчинного напою небагато. Фахівці відзначають, що кава має сечогінний ефект і допомагає виводити зайву воду з організму, зняти набряки.

Ще до плюсів напою належить його низька ціна, швидкість приготування та швидка можливість підбадьоритися.

Розчинна кава – шкода?

Психологічну залежність розчинна кава викликає швидше, ніж зернова. Солодке, алкоголь та цигарки менше притягують москвичів, аніж кави, вважає психіатр-нарколог Московського науково-практичного центру наркології Юлія Шевцова. У мешканців столиці регулярне споживання цього напою стало звичкою. За даними статистики «Медикфоруму», більше половини росіян випивають на день щонайменше три чашки кави. При цьому, як зазначають фахівці, на питання «чи шкідливо пити багато розчинної кави?» відповідь однозначна: шкідливо.

Насамперед страждає нервова система. Кофеїну в розчинному напої більше, ніж у натуральних зернах. Через частого споживання «розчину» нервова система розхитується: людині складно включитися в роботу з ранку без чашки кави, а як тільки організм приходить в норму після кофеїнового струсу — до нього надходить наступна порція напою, що бадьорить. З’являються дратівливість, нервозність, безсоння.

Кава підвищує артеріальний тиск, через це страждає серцево-судинна система. У розчинній каві є хлорогенова кислота, яка може стати причиною розвитку хвороб серця і спровокувати інфаркт.

– Певні варіанти гена ADORA2A можуть викликати у людей почуття тривожності та паніки. Таким людям слід скоригувати кількість споживаного кофеїну на день з урахуванням типу метаболізму в менший бік, — пояснив генетик та гендиректор медико-генетичного центру Genotek Валерій Іллінський.

Необхідний нашим суглобам кальцій вимивається з організму за допомогою кофеїну. Тому навіть у молодих кавоманів можуть бути проблеми з колінами або біль у ліктях.

Розчинна кава подразнює стінки шлунка і б’є по слизовій оболонці. Гастрит, виразка, підвищена кислотність – можливі захворювання любителів цього напою. І хоча рекламні слогани заявляють, що розчинна кава нешкідлива і допомагає зберегти фігуру, вірити цьому не варто. Маркетингові прийоми можуть призвести до появи целюліту у жінок та проблем зі шкірою у чоловіків. Ароматичні та смакові добавки – це не натуральні компоненти, вони також можуть негативно позначитися на здоров’ї людини.

Ендокринолог Ганна Гончарова зазначає, що не потрібно пити розчинну каву на голодний шлунок. Якщо дуже хочеться, можна потішити себе напоєм через 30-40 хвилин після їжі – так інтоксикація організму буде менш небезпечною. І через 15 хвилин варто випити склянку води, щоб уникнути зневоднення.

Пийте тільки натуральну каву зі свіжо просмажених зерен.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top