Одне з основних застосування імбиру – використання його для лікування та профілактики простудних захворювань. Імбир має протизапальні властивості, тому чай з імбиру надзвичайно корисний при лікуванні захворювань ротової порожнини та горла (наприклад, ангіни), застуди, грипу.
Пряний, ароматний корінь імбиру використовується багатьма культурами в кулінарії та медицині. Найбільше він відомий як приправа до різних страв та суші, але не менш популярний як добавка до чаїв. Імбир не лише надає напою пікантності та гостроти, але ще й робить його кориснішим. Розберемося, у чому користь імбирного чаю, і чи може він завдати шкоди організму.
Користь чаю з імбиром
Повіками люди використовували корінь імбиру як лікарський засіб, а додавати його в чай стали не так давно. Існує кілька позитивних ефектів від вживання імбирного чаю:
- Знімає симптоматику за різних респіраторних захворювань. Усього одного кухля настою достатньо, щоб полегшити стан хворого.
- Допомагає знизити біль при артриті, менструаціях, м’язових та головних болях.
- Знижує рівень холестерину, запобігає серцевим нападам і покращує кровообіг.
- Допомагає впоратися з нудотою та розладом шлунка, які з’являються вранці через вагітність, після курсу хіміотерапії. Крім того його можна використовувати як засіб від заколисування (при морській хворобі).
- Знижує почуття голоду, тому може використовуватися під час дієт і загалом для боротьби з ожирінням та зайвою вагою.
- Знижує рівень цукру на крові.
Причому корисні властивості імбир проявляє у поєднанні з різними сортами чаю – чорним, зеленим, трав’яним, улуном. Тому можна підібрати напій за своїми уподобаннями, насолоджуючись його смаком та отримуючи користь.
Шкідливий вплив імбирного чаю
Будь-яких серйозних побічних ефектів імбир не викликає як мінімум тому, що його потрібно вжити більше 4 грамів на день. А це досить багато чашок! Багато хто вважає, що імбир сприяє виробленню жовчі, але жодних наукових доказів цього немає.
Тим не менш, існує кілька шкідливих ефектів від вживання чаю з імбиром:
- Один з найпоширеніших ефектів – розлад шлунка або печія після надмірного вживання імбирного напою. Виникають приблизно такі ж симптоми, якби ви з’їли багато гострої їжі (наприклад, з перцем чилі).
- При індивідуальній непереносимості імбиру може виникнути алергічна реакція – з’являється висипання, дискомфортні відчуття у роті чи шлунку.
- У імбирному чаї містяться саліцилати, які сприяють розрідженню крові. Тому подібний напій може викликати проблеми у людей з поганою згортанням крові.
- Знижує кров’яний тиск. Тому у людей з низьким тиском після вживання настою можуть виникнути запаморочення.
Надмірне вживання будь-якого продукту, навіть натурального та корисного, обов’язково викличе проблеми. Тому пийте імбирний чай, але не перестарайтеся, щоб отримати від нього все найкорисніше.