Карпатский чай

Карпатський чай

Карпати – унікальний куточок природи. Це область багата на лікувальні та природні ресурси. Природа Карпат різноманітна, тут зростає понад 2000 рослин. Цілюще повітря цього краю, безліч джерел з мінеральними водами живлять рослини, наділяючи їх природною силою та чудодійними властивостями. Не дивно, що більшість рослин, які тут ростуть, є лікарськими. Із них готують смачний карпатський чай.

Користь трав’яного чаю

Протягом багатьох тисячоліть квіти, фрукти та трави використовувалися для приготування цілющих напоїв. Народна медицина налічує тисячі рецептів трав’яного чаю. Їх застосовували стародавні греки, єгиптяни, римляни, китайці та жителі Близького Сходу. Великий учений Авіценна в 11 столітті та давньоримський лікар Гален у другому столітті пропонували своїм пацієнтам відвари із трав.

У середні віки в Європі використовували знання про лікарські рослини, щоб готувати цілющі відвари від багатьох недуг. З розвитком фармацевтичної промисловості досвід лікування наших предків стали згадувати рідко, віддаючи перевагу хімічним препаратам. В даний час люди знову повертаються до витоків, розуміючи, що дари лук, гір і садів можуть надати неоціненну користь. Наші предки збирали трави самостійно, але зараз у цьому немає потреби. В аптеках є різноманітні трав’яні чаї. Широко представлені карпатські чаї.

Види карпатського чаю

Трави та квіти, вирощені біля підніжжя Карпатських гір, збираються вручну, збори складаються за старовинними рецептами. Кожен може насолодитися смачним та ароматним напоєм. Чашка карпатського чаю допоможе розслабитися після важкого дня, зігріє в зимову холоднечу.

У продажу можна зустріти цілу серію Карпатського гірського чаю, з якої можна вибрати вітамінний, тонізуючий, заспокійливий трав’яний чай. Є чай, рекомендований за певних захворювань.

Для профілактики простудних захворювань підійде карпатський чай «Лісова галявина». До його складу входять:

  • Ромашки квіти.
  • Трава чебрецю.
  • Плоди фенхелю.
  • М’ята перцева.
  • Квіти лаванди.
  • Нирки сосни.
  • Плоди шипшини.
  • Листя мати-й-мачухи.
  • Трава материнки.

Вітамінний карпатський збір допоможе зміцнити імунітет, він має загальнозміцнюючі властивості, сприяє відновленню організму після захворювань. У цьому зборі листя м’яти, плоди глоду, квіти акації, ромашки, ехінацея, звіробій, материнка, ожина.

Трав’яний збір Імператорський – ідеальний збір для чоловіків. Його склад дуже складний. Він складається з 15 лікарських трав, серед яких листя багна, трава вахти трилистої, квітки ромашки, трава розмарину та чебрецю, хвоща, звіробою. Чай має тонізуючу та зміцнюючу дію.

У період застуд чай «Карпатський луг» зміцнить організм, допоможе впоратися з хворобою, що починається. Листя малини, меліси, чебрецю, материнки, ожини та інші трави, зібрані в екологічно чистому районі Карпат.

Плодово-ягідні карпатські чаї

У лінійці плодово-ягідного чаю представлені чаї, які відрізняються не тільки своїми корисними властивостями, але й неперевершеним ароматом, приємним смаком. Карпатський чай готують із різних ягід:

  • із чорниці;
  • із шипшини;
  • із чорної смородини;
  • із суміші лісових ягід;
  • із полуниці;
  • із плодів суниці;
  • з вишні.

Трав’яний чай: рецепти корисних напоїв

Трав’яний чай обирають ті, хто віддає перевагу здоровому способу життя. Змішуючи різні трави у певних пропорціях, можна отримати велику кількість смачних поєднань та корисних напоїв. Властивості корисного чаю залежить від виду рослин.

Листя перцевої м’яти, малини, іван-чаю, звіробою, меліси, первоцвіту і вишні мають заспокійливі властивості.

Лимонник, лаванда, конюшина, любисток, листя суниці піднімають тонус, заряджають бадьорістю.

Плоди шипшини, чорна смородина, кропива, обліпиха, горобина, малина, барбарис, ожина підійдуть для приготування чаю напровесні та взимку в період авітамінозу.

Чай з ромашки допомагає при головному болю, а під час застуди до трав’яного збору потрібно додати траву чебрецю та листя малини. Чебрець звичайний допоможе при захворюваннях органів дихання. При кашлі та осиплості рекомендується аніс звичайний.

Протипоказання карпатського чаю

Трав’яні чаї мають протипоказання через велику кількість компонентів, що входять до їх складу. Не можна приймати такі чаї тривалий час без перерви. Через 3 тижні потрібно зробити тижневу перерву. Обов’язковою є консультація лікаря, який врахує особливості організму, вік, наявність хронічних захворювань, наявність або відсутність алергії. Плодово-ягідні чаї рідше викликають побічні ефекти, оскільки готуються з усіма улюбленими плодами та ягідами.

Як правильно заварити карпатський чай

Готовий фітозбір не потребує особливих зусиль, щоб приготувати чай. Найчастіше карпатський чай випускається у фітопакетиках. При придбанні розсипного чаю необхідно взяти 1 ч. л. фітосировини та заварити в склянці окропу. Наполягти 20 хвилин.

Будь-який трав’яний чай із плодів, квітів чи листя можна змішати із звичайним зеленим чи чорним чаєм. Найбільш підходящою буде пропорція 1:3.

Для отримання насиченого напою листя можна подрібнити, а коріння та стебла прокип’ятити кілька хвилин. Квітковий трав’яний чай вимагає менше часу для заварювання, його потрібно наполягати трохи більше 10 хвилин. Якщо на упаковці чаю немає особливих вказівок, чай потрібно пити до їди.

Приготовлений правильно, карпатський трав’яний чай вийде насичений, яскравий, у ньому відчуватиметься аромат ефірних олій цілющих трав, які зберігають у собі все найкраще, що може дати родюча земля Карпат.

карпатский чай Украина

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top